Kadromuz


Yönetim kadrosu;

Okulumuzun kurucusu-işletmecisi, okul müdürümüz, halkla ilişkiler sorumlumuz, koordinatörümüz ve yönetici asistanımız olmak üzere yönetimde 5 kişilik bir kadromuz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz, “Çocuk Gelişimi” mezunu ve konusunda minimum beş yıl tecrübeye sahip, uzman öğreticilerdir.

Ögretmen kadrosu;

Daha kaliteli eğitim verebilmek için her sınıfımızda iki öğretmen görevlendirilmiştir. 8 sınıfımız için toplam 16 öğretmenimiz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz, “Çocuk Gelişimi” mezunu ve konusunda minimum beş yıl tecrübeye sahip, uzman öğreticilerdir.

Kurumumuz ayrıca dokuz kişilik “branş öğretmeni” kadrosuna sahiptir. (yabancı dil öğretmeni, englısh play tıme teacher, Müzik&piyano öğretmeni, Müzik&Ritim Öğretmeni, Drama öğretmeni, görsel sanatlar öğretmeni, satranç öğretmeni ve bale&dans öğretmeni, Korrdinatör Öğretmen)

Görsel Sanatlar (Haftada bir gün, dönüşümlü olarak; seramik, resim, ebru, cam ve ahşap boyama….)

Psikoloğumuz, doktorumuz, aşçılarımız, güvenlik görevlilerimiz, temizlik personellerimiz ve servis hosteslerimiz ile beraber otuzun üzerinde personel sayımız bulunmaktadır.

Profesyonel Öğretmenler

Daha kaliteli eğitim verebilmek için her sınıfımızda iki öğretmen görevlendirilmiştir. 8 sınıf öğretmeni, 8 yardımcı öğretmenimiz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz, “Çocuk Gelişimi” mezunu ve konusunda minimum beş yıl tecrübeye sahip, usta öğreticilerdir.

Eğitim Yaklaşımımız

Okulumuzda "Çoklu Zeka Kuramı'nın" yanı sıra, en iyi eğitim sistemi ödülünü alan "High Scope" eğitim modeli uygulanmaktadır. Bu sistemle, tüm duyuları kullanarak, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli sağlanır. Ayrıca akıllı tahta desteğiyle verilen “interaktif egitim” ile öğrenme daha da etkili ve kalıcı olur.

Akıllı Tahta

İngilizce “Smartboard” tabirinden dilimize “Akıllı Tahta” olarak çevrilen bu teknoloji harikası sayesinde tahtalar interaktif bir bilgisayar ekranına dönüyor. Akıllı tahta bilgisayar ve projeksiyon cihazı ile beraber kullanılıyor.

Psikolog Hizmeti

Psikoloğumuz her hafta Öğrencilerle oyun saatine katılarak, onları grup içinde gözlemler ve gelişim testleri uygular. Ailelerle görüşmeler yapılarak sonuçları paylaşılır. Her talebinizde randevu alarak, 45 dakikalık seanslara katılabilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak yapılan “Anne-Baba Eğitim seminerlerimiz” çocuğunuzla daha sağlıklı iletişim kurabilmek için faydalı bilgiler edinmenize olanak sağlar.